jaki gaz??

Porady i wszelakie dyskusje o zagazowywaniu auta

jaki gaz??

Postprzez maniach w 05 Sie 2012, 10:49

witam zastanawiam sie nad zalozeniem gazu do swojego twingo. i teraz pytanie czy zwykly gaz nie sekwencja. bedzie sie spisywal dobrze czy wogule bedzieto wszystko chodzilo. bo z tego co sie orjentuje to ren├│wki niezabardzo toleruja zwykla instalacje tylko sekwencja. sekwencja raczej odpada bo koszt zalozenia to prawie wartosc samochodu a w zimie nim sie zagrzeje i przelonczy na gaz to ja dojade do pracy. jezeli ma ktos z was zalozona instalacje gazowa w swoich zabach i dziala to poprawnie to prosze o odpowiedzi mozecie tez podac jakie podzespoly macie pozakladane. pozdrawiam
maniach
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczenie: 02 Lut 2012, 11:30
Miejscowo┼Ť─ç: chojnik
Silnik: D7f 1.2 (60KM)
Rocznik: 1998

Re: jaki gaz??

Postprzez panrysiek w 05 Sie 2012, 11:39

Mam nie-sekwencj─Ö (2 gen.)w d7f od 6 lat, zak┼éadana przez Grzegorza z forum, chodzi jak...benzyna :) Dodatkowe wydatki to kable co 2 oleje i ┼Ťwiece co olej+ regulacja 2 razy/rok (raczej to profilaktyka ni┼╝ konieczno┼Ť─ç ale wol─Ö zapobiega─ç ni┼╝ leczy─ç)+filtr gazu 1/rok. No i olej (syntetyk)zmieniam co 12tys zamiast 15. Troch─Ö dro┼╝szy jest te┼╝ przegl─ůd (o 60z┼é) no i t┼éumik cz─Ö┼Ťciej pada. Przejecha┼éem na tym ju┼╝ 120tys km. Oszcz─Ödno┼Ťci to jakie┼Ť 14tys z┼é :) Zu┼╝ycie w mie┼Ťcie (mega zakorkowanym Wroc┼éawiu za to przy ecodrivingu)-9l/100km, na trasie-6-7l/100km, na autostradzie-8l/100km.
Nie pami─Ötam komponent├│w :(
Napisz priva do Grzegorza, na pewno zasugeruje Ci dobre rozwi─ůzanie, sam ju┼╝ nie zajmuje si─Ö instalacjami LPG i nawet ┼╝ab─ů nie je┼║dzi ale ma du┼╝─ů wiedz─Ö w temacie i przede wszystkim jest pomocny i uczynny.
Turkusowa ┼╝abka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
panrysiek
Szef oddziału lokalnego

Do┼é─ůczenie: 10 Gru 2005, 12:33
Miejscowo┼Ť─ç: WRO

Postprzez grande1970 w 05 Sie 2012, 19:07

w tej chwili nie op┼éaca si─Ö zak┼éada─ç 2 generacji bo to antyk ju┼╝, za┼é├│┼╝ sekwencj─Ö bo raz ┼╝e b─Ödzie mniej pali┼é a dwa b─Ödzie mocniejszy ni┼╝ na 2 generacji a to przy 58 KM na osi─ůganych na PB robi znaczna r├│┼╝nic─Ö (mam przyk┼éad dwu fiat├│w punto II z 2005 roku w wesjach 60 KM jeden ma II gen drugi ma sekwencj─Ö i jest r├│┼╝nica i w osi─ůgach i przy dystrybutorze
Awatar u┼╝ytkownika
grande1970
Pomocnik mechanika

Do┼é─ůczenie: 29 Mar 2011, 16:30
Rocznik: 2000

Postprzez panrysiek w 05 Sie 2012, 21:06

Z ni┼╝szym spalaniem w sekwencji- prawda. Natomiast ni┼╝sze osi─ůgi to kwestia regulacji. Moja ┼╝aba ┼Ťmiga ┼╝wawo jak na benzynie, 160 licznikowe bez problemu i kiedy┼Ť na zlocie "po┼Ťcigali┼Ťmy" si─Ö troch─Ö ┼╝abkami w g├│rach i na pewno nie odstawa┼éa on niezagazowanych. Co nie znaczy, ┼╝e przy obecnych cenach instalek nie za┼éo┼╝y┼ébym dzi┼Ť w┼éa┼Ťnie sekwencji, g┼é├│wnie ze wzgl─Ödu na mniejsz─ů awaryjno┼Ť─ç i dopracowanie.
Turkusowa ┼╝abka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
panrysiek
Szef oddziału lokalnego

Do┼é─ůczenie: 10 Gru 2005, 12:33
Miejscowo┼Ť─ç: WRO

Postprzez maniach w 05 Sie 2012, 22:17

sekwencje proponyja mo od 2000 do 2300 a zwykly gaz ok 1000zl.z tym ze na sekwencji w zimie to bede jezdzil na benzynie bo niezdazy sie zagrzac zeby sie na gaz przelonczyl. czy wogule jest mozliwe zalozenie do zaby zwyklego gazu bo niekazdy samochod chce wspulpracowac ze zwykla instalka o osiagi mi sie za bardzo nie rozchodzi bo to samochod tylko do pracy a jak by byla dobrze wyregulowana to mysle ze spalanie bylo by przyzwoite
maniach
Pocz─ůtkuj─ůcy

Postprzez tom2125 w 06 Sie 2012, 15:00

maniach napisał(a):sekwencje proponyja mo od 2000 do 2300 a zwykly gaz ok 1000zl.z tym ze na sekwencji w zimie to bede jezdzil na benzynie bo niezdazy sie zagrzac zeby sie na gaz przelonczyl. czy wogule jest mozliwe zalozenie do zaby zwyklego gazu bo niekazdy samochod chce wspulpracowac ze zwykla instalka o osiagi mi sie za bardzo nie rozchodzi bo to samochod tylko do pracy a jak by byla dobrze wyregulowana to mysle ze spalanie bylo by przyzwoite

Z prze┼é─ůczaniem sie sekwencji masz racj─Ö,ale...komputer to tylko maszyna i mo┼╝na ja oszuka─ç np. poprzez r├│wnoleg┼ée w┼é─ůczenie do czujnika temperatury p┼éynu w bloku przy termostacie rezystora ok.470 ohm z potencjometrem 10 kohm..po ruszeniu skrecamy potencjometr na min. i komp my┼Ťli,┼╝e silnik osi─ůgn─ů┼é ju┼╝ conajmniej 60 stopni i prze┼éaczy na gaz. Korzy┼Ťci: mniejsze spalanie zim─ů poprzez szybsze skr├│cenie czasu wtrysku(wzbogacenia mieszanki) benzyny i gazu czyli szybsze zej┼Ťcie do obrot├│w ja┼éowych. Stosowa┼éem ten patent w paliwo┼╝ernym Passacie i w miescie przy emeryckiej je┼║dzie oszcz─Ödza┼é mi ok. 1l/100km..niestety potrafi te┼╝ zgasn─ůc na ┼Ťwiat┼éach je┼╝eli zrobimy mniej ni┼╝ 2km od chwili tego ,,oszustwa''..po prostu silnik jest zimny a durny sterownik wtrysku podaje ma┼é─ů dawk─Ö my┼Ťl─ůc ┼╝e silnik jest ju┼╝ nagrzany do temp. pracy,ale da si─Ö je┼║dzi─ç,zapewniam.
Twingo sprzedane,zamiana na Megane 1,6 + LPG
Awatar u┼╝ytkownika
tom2125
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczenie: 28 Maj 2012, 11:18
Miejscowo┼Ť─ç: Szczecin
Rocznik: 2001

Postprzez grande1970 w 06 Sie 2012, 16:02

ja czy to w omedze czy w puncie sekwencje mia┼éem tak ustawiona ┼╝e po przejechaniu kilometra nawet przy 30 stopniach mrozu prze┼é─ůcza┼é si─Ö sam na LPG, wszystko zale┼╝y od ustawienia ECU instalacji

zreszt─ů jak chcesz zapali─ç auto od razu na LPG to wystarczy wcisn─ů─ç i trzyma─ç w┼é─ůcznik instalacji, druga zaleta sekwencji jest taka ┼╝e minimalizuje problem zapiekania si─Ö wtrysk├│w Pb
Awatar u┼╝ytkownika
grande1970
Pomocnik mechanika

Postprzez maniach w 06 Sie 2012, 19:06

mam w domu dwa samochody ze sekwencja jeden brc a drugi to skladany z roznych podzespolow i za cholere w zimie nie przeloncza mi sie nie wczesniej jak po przejechaniu ok 5 ,7 km temperatura przelonczenia byla najnizej ustawiona na ok 20 stopni nizej to samochody mi gasly. nijest powiedziane ze wogule bede gaz zakladal bo jak sie okaze ze bedzie mi faktycznie palil tyle co spalilem w trasie z holandii to raczej gazowal go niebede ale narazie samochodzik stoi w garazu i czeka na nowy lakierek
maniach
Pocz─ůtkuj─ůcy

Postprzez grande1970 w 06 Sie 2012, 20:38

w puncie jest brc sequent a w omedze mia┼éem Zenita + emme gas + czerwone valteki - w obu autach prze┼é─ůczenie by┼éo ustawione na 25 stopni
Awatar u┼╝ytkownika
grande1970
Pomocnik mechanika

Postprzez maniach w 15 Sie 2012, 12:41

skupilismy sie na sekwencji a czy ktos ma zamontowany zwykly gaz w tej wersji silnikowej D7F i czy to dziala wszystko bez problemow??
maniach
Pocz─ůtkuj─ůcy

Postprzez Peres w 15 Sie 2012, 14:48

panrysiek w┼éa┼Ťnie o takim pisa┼é w drugim po┼Ťcie :)
Moja ┼╗abka ;) http://forum.twingo.pl/viewtopic.php?f=48&t=12692

Naprawy bie┼╝─ůce samochod├│w osobowych oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed i po zakupie!! kontakt PW, GG-6965289!
Awatar u┼╝ytkownika
Peres
Starszy mechanik

Do┼é─ůczenie: 07 Lip 2011, 22:30
Miejscowo┼Ť─ç: Szczecinek
Silnik: C3g 1.2 (55KM)
Rocznik: 1994

Postprzez maniach w 17 Sie 2012, 21:19

sorki przegapilem ten post.
maniach
Pocz─ůtkuj─ůcy

Postprzez behemot w 16 Wrz 2012, 14:03

Ja w┼éa┼Ťnie prawie 2 tygodnie temu za┼éo┼╝y┼éem. Chcia┼éem zwyk┼éy, ale odradzono poniewa┼╝ w D7F kolektor jest plastikowy i mog┼éo by bez problemu go rozerwa─ç cho─ç brat w puncie ma zwyk┼éy gaz i kolektor plastikowy i nic mu si─Ö nie dzieje. Kosztowa┼é mnie 2100 z┼é po znajomo┼Ťci. BRC bo r├│wnie┼╝ odradzono mi np stag ze wzgl─Ödu, ┼╝e to polskie i do┼Ť─ç awaryjne. Z prze┼é─ůczaniem jest po prostu super, na biegu ja┼éowym w aktualnej porze roku to kwestia ok minuty dw├│ch i prze┼é─ůcza na benzyn─Ö, ale nie wiem dok┼éadnie od ilu stopni. Do pracy mam 47 km razem w obie strony ok 7 km miastem, reszta trasa i p├│┼║niej znowu miasto i jestem po 2 tankowaniu. Butla 34, a wesz┼éo 28 litr├│w i generalnie zrobi┼éem 440 km na razie co daje ok 6,4 litra gazu. Styl bardzo mieszany, zwykle o ile moja trasa pozwoli to sta┼éa pr─Ödko┼Ť─ç ok 90, ale czasem lubi─Ö j─ů przycisn─ů─ç do spodu :D Nie czuje r├│┼╝nicy w zbieraniu si─Ö mojej ┼╝aby tak┼╝e konik├│w jej chyba nie uciek┼éo ;) tak┼╝e jestem bardzo zadowolony i ciekawe co b─Ödzie teraz. Szczerze polecam Ci zw┼éaszcza, ┼╝e Tw├│j silnik jest zadbany :)
behemot
Pocz─ůtkuj─ůcy

Do┼é─ůczenie: 08 Kwi 2011, 20:48
Miejscowo┼Ť─ç: Rzesz├│w
Rocznik: 1997

Powr├│─ç do GAZujemy Twingo

Kto jest na forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w oraz 0 go┼Ťci